Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Жінка із синдромом рибного запаху поскаржилася на марність частого миття

Жінка із синдромом рибного запаху поскаржилася на марність частого миття

PDFДрукE-mail

41-річна мешканка Великобританії з рідкісною хворобою, відомою як синдром рибного запаху, багато років намагалася її позбутися за допомогою частого миття, але це не допомагало. Історію її боротьби з недугою та багаторічним цькуванням розповіло видання Daily Mail.

Келлі Фідо-Уайт, рентгенологу з Олдхема, Манчестер, офіційно підтвердили діагноз триметиламінурія (синдром рибного запаху) у 2015 році, коли їй було 34 роки. Цей розлад настільки рідкісний, що він був діагностований лише 100 разів. Хворі на цю недугу скаржаться на сильний неприємний запах від тіла, який можна порівняти із запахом тухлої риби, цибулі та фекалій.

За словами жінки, вперше вона відчула симптоми, коли їй було шість років: її сеча пахла тухлою рибою. Через роки, коли Фідо-Уайт досягла статевої зрілості, проблема погіршилася. Вона милася кілька разів на день, не припускаючи, що це марно і лише посилює ситуацію. «Це не має жодного стосунку до особистої гігієни. Я могла б митися щогодини, але це було б лише короткочасним вирішенням проблеми. Насправді, хворі на це люди зазвичай почуваються гірше після душу, тому що пори розкриваються через теплу воду і запах стає помітнішим», — зізналася жінка.

На роботі Фідо-Уайт двічі на день змінювала уніформу та використовувала велику кількість дезодоранту, але її все одно регулярно ображали. Страх, що інші люди помітять її запах, прикував жінку до хати. Вона була змушена працювати в нічну зміну та страждала від нападів депресії.

Британка багато років шукала способи покращити ситуацію і після того, як їй поставили діагноз, почала дотримуватися дієти зі зниженим вмістом холіну: їй довелося відмовитися від печінки, квасолі, арахісу та хрестоцвітих овочів. Це згодом допомогло зробити запах менш різким, як і вживання добавок, що знижують вміст триметиламіну в організмі.

Також після десятиліть знущань жінка пройшла курс психотерапії і стала впевненішою в собі. Багато в чому цьому сприяли й інтернет-знайомі, які хворіють на ту ж недугу. Однак Фідо-Уайт досі засмучує, коли запах від неї пояснюють її зайвою вагою: за її словами, від неї пахло ще гірше, коли вона була стрункішою.

Триметиламінурія (синдром рибного запаху) - спадкове захворювання, при якому організм нездатний метаболізувати триметиламін з харчових джерел. Через накопичення триметиламіну в організмі, від тіла хворого виходить неприємний запах, який сам пацієнт часто не відчуває.

© 2022 - Економічні новини
   
| Четвер, 11. Серпня 2022 || Економічні новини |