Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Найбільшу угоду в історії остаточно схвалили

Найбільшу угоду в історії остаточно схвалили

PDFДрукE-mail

Рада директорів Управління з ринку капіталу Саудівської Аравії (Capital Market Authority, CMA) - головний фінансовий регулятор країни - схвалила публічне розміщення акцій (IPO) державної нафтової компанії Saudi Aramco. Про це йдеться повідомленні, опублікованому на сайті відомства.
Проспект про Saudi Aramco буде опублікований до початку подачі заявок, відзначається в повідомленні. Він буде включати в себе всю потрібну потенційним інвесторам інформацію: фінансові показники компанії, звіт про її діяльність і деталях управління. У повідомленні регулятора не вказана точна дата початку збору заявок. Також в ньому не уточнюється кількість акцій, яке може бути запропоновано інвесторам.

«Схвалення CMA ні в якому разі не повинно сприйматися як рекомендація щодо прийняття пропозиції від будь-якої компанії, - підкреслює регулятор. - Затвердження заявки (на IPO - ред.) означає лише те, що вона відповідає юридичним вимогам закону про ринок капіталу та іншим відповідним правилам». Дозвіл на IPO діє протягом шести місяців з моменту випуску, вказується в повідомленні.

При цьому на сайті компанії зазначається, що публічне розміщення акцій пройде на саудівській біржі TadawulС. Придбати їх зможуть в тому числі приватні інвестори. Право на покупку буде надано всім підданим Саудівської Аравії, підданим Ради співробітництва арабських держав Перської затоки, а також деяким іноземцям, які проживають в королівстві.

Розміщення Saudi Aramco має стати найбільшим в історії. Спочатку про нього було оголошено в 2016 році. Тоді капіталізація компанії була оцінена в 2 трильйони доларів, в рамках IPO планувалося продати до п'яти відсотків акцій на загальну суму 100 мільярдів доларів. Надалі угода кілька разів відкладалася, переважно через відсутність попиту з боку іноземних інвесторів.

Днем раніше IPO компанії схвалила наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман. Він вважав, що підтримки саудівських бізнесменів досить для проведення розміщення.

© 2023 - Економічні новини
   
| Субота, 04. Лютого 2023 || Економічні новини |