Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Statoil визнала російську сланцевую нафту перспектівнішою від американської

Statoil визнала російську сланцевую нафту перспектівнішою від американської

PDFДрукE-mail

Норвезька державна нафтогазова компанія Statoil назвала запаси сланцевой нафти в Росії і Анголі найбільш перспективними для розробки в найближчому майбутньому. Таку думку висловив її директор з геологорозвідки Тім Додсон, передає Reuters.

За словами топ-менеджера норвезької корпорації, він «в захваті» від перспектив видобутку сланцевой нафти в РФ, маючи на увазі спільне підприємство з «Роснафтою», яке займеться розробкою родовищ у Самарській області. Додсон додав, що родовище Баккен в Північній Дакоті, головне джерело вуглеводнів із сланцю в США, в порівнянні з російськими виглядає «дрібницею».

«Геологія [родовища] абсолютно фантастична і розміри справді величезні», - заявив представник Statoil.

Компанія підписала угоду з «Роснафтою» про пошук нафти у Самарській області в червні 2013 року. Норвежці одержали в спільному підприємстві 49 відсотків акцій. Компанія вкладе 60 мільйонів доларів в попередню геологорозвідку регіону.

Зараз Statoil володіє 134 тисячами гектарів потенційно нафтоносної території на Баккені. Компанія планує до 2020 року збільшити видобуток на цьому родовищі до 300 тисяч барелів нафтового еквівалента на добу, тоді як зараз обсяг виробництва стаонвить 167 тисяч барелів.

За словами Додсона, навколо сланцевой нафти в США створюється дуже багато галасу, оскільки Баккен сильно переоцінений, а решта родовищ в країні в основному містить сланцевий газ, що є куди менш цінним ресурсом.

У Росії із сланцевой нафтою зараз має намір працювати ще одна найбільша західна нафтова компанія, американська ExxonMobil. Разом з «Роснафтою» американці вестимуть розвідку на Баженовській свиті в Західному Сибіру, чиї сумарні запаси за попередніми оцінками перевищують мільярд тонн.

Джерело: http://knoxdiggs.com/

© 2022 - Економічні новини
   
| Середа, 17. Серпня 2022 || Економічні новини |