Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Лікар розкрила ризик вживання моновітамінів

Лікар розкрила ризик вживання моновітамінів

PDFДрукE-mail

Керівник терапевтичних програм Центру Інтуїтивного харчування та психотерапії розладів харчової поведінки IntuEat Світлана Броннікова розкрила ризик вживання моновітамінів у розмові з агенцією «Прайм».

Фахівець зазначила, що зараз фахівці часто виробляють препарати з високими та надвисокими дозуваннями діючої речовини. Їхня мета полягає в тому, щоб швидко компенсувати нестачу певних вітамінів. За словами лікаря, купити такі препарати можна без рецепта. Таким чином люди, думаючи, що це корисно, завдають своєму організму шкоди, сказала вона.

Броннікова наголосила, що захоплення такими препаратами без консультації з медиком є ​​неприпустимим. Вона попередила, що найбільш небезпечним є передозування жиророзчинними вітамінами, тому що вони швидко всмоктуються і повільно виводяться з організму.

"Найнеприємніші передозування - це передозування вітаміном A і вітаміном D. Зазначу, що обидва ці вітаміни потрібні організму, але несуть небезпеку при безконтрольному їх споживанні", - зазначила фахівець. Вона пояснила, що надлишок вітаміну D може спричинити гіперкальциноз, який особливо небезпечний при деяких захворюваннях, а також збільшує ризик раку легень у курців. Надлишок вітаміну А здатний викликати порушення у роботі серця та нирок.

© 2022 - Економічні новини
   
| Четвер, 11. Серпня 2022 || Економічні новини |