Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Китай одержить 100 млрд доларів інвестицій з-за кордону у 2010 році

Китай одержить 100 млрд доларів інвестицій з-за кордону у 2010 році

PDFДрукE-mail

Об'єм іноземних інвестицій в економіку Китаю за підсумками 2010 року може перевищити 100 млрд доларівОб'єм іноземних інвестицій в економіку Китаю за підсумками 2010 року може перевищити 100 млрд доларів, повідомив замначальника канцелярії Міністерства торгівлі КНР Шень Даньян на другому світовому інвестиційному форумі.

Як заявив представник Мінторгу, слова якого наводить Міжнародне радіо Китаю, залучення іноземних інвестицій є важливою складовою в зовнішньоекономічній політиці країни, передає "Фінмаркет". За статистикою Міністерства торгівлі Китаю, в січні-липні цього року іноземний капітал, використовуваний Китаєм, перевищив 58,3 млрд доларів, що на 20% більше показника за аналогічний період минулого року.

Об'єм іноземних інвестицій в економіку КНР за підсумками 2009 року зменшився на 2,6% - приблизно до 90 млрд доларів.

Нагадаємо, весною китайський уряд відзвітував про виконання плану економічного і соціального розвитку країни за минулий рік і обнародував проект плану на цей рік.

Серед іншого, власті КНР відзначали, що споживання, не дивлячись на кризу, продовжувало залишатися порівняно жвавим. "Завдяки динамічному здійсненню політики, націленої на надання широким народним масам пільг для стимулювання придбання побутових електроприладів, автомобілів, енергозберігаючої продукції і витрат на житло, підтримувалися хороші умови на ринку споживання, ефективно виявлявся прихований потенціал споживання жителів, особливо сільських", - наголошувалося в документі.

Так, загальний об'єм роздрібного продажу споживчих товарів виріс на 15,5% в порівнянні з 2008 роком, що на 1,5 процентного пункту вище наміченого показника, за вирахуванням цінового чинника реальне зростання склало 16,9%. Особливо вражає зростання китайського автомобільного ринку - він додав за рік 46,2%. Майже тими ж темпами росли і продажі житла - за рік цей ринок виріс в Китаї на 42,1%.

При цьому ціни на споживчому ринку були в основному стабільними, річне зниження цін на споживчі товари склало 0,7%.

У доповіді наголошувалося, що минулого року уряд приділив особливу увагу роботі у сфері працевлаштування і соціального забезпечення. З центрального бюджету направлені кошти у розмірі 42,6 млрд юанів на працевлаштування, що на 59% більше, ніж роком раніше.

Зайнятість в містах і селищах збільшилася на 11,02 млн. чоловік, перевищивши плановий показник на 2,02 млн. чоловік, а коефіцієнт зареєстрованого тут безробіття склав 4,3%.

Крім того, минулого року були виділені фінансові кошти у розмірі 5,6 млрд юанів на організацію оплачуваних робіт замість видачі допомоги, 1,8 млрд юанів на здійснення експерименту по переселенню жителів бідних районів на нові місця, надана підтримка бідним районам в зміцненні можливостей розвитку  що потребує позбавлення від бідності.

У поточному році, який стане останнім роком 11-ї п'ятирічки, уряд планує забезпечити стійке зростання економіки на рівні близько 8%.

© 2022 - Економічні новини
   
| Неділя, 04. Грудня 2022 || Економічні новини |