Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

S&P понизило довгостроковий рейтинг Ірландії на один ступінь

S&P понизило довгостроковий рейтинг Ірландії на один ступінь

PDFДрукE-mail

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's понизило довгостроковий кредитний рейтинг Ірландії на один ступінь - з "АА" до "АА-" у зв'язку з очікуваним збільшенням витрат на підтримку фінансового сектора, повідомляє "Фінмаркет" з посиланням на повідомлення агентства.

Рейтинг "АА-" є для Ірландії найнижчим з 1995 року. Прогноз по рейтингу "негативний", що відображає вірогідність подальшого погіршення рейтингу у разі зростання бюджетного навантаження, пов'язаного з підтримкою банківської системи, або прояву інших несприятливих для економіки чинників.

Разом з тим короткостроковий рейтинг Ірландії був підтверджений на рівні "А-1+" з "негативним" прогнозом.

"Зниження рейтингу відображає нашу думку про те, що зростання бюджетних витрат на підтримку ірландського фінансового сектора ще більше ослабить фіскальну гнучкість уряду в середньостроковому періоді", - заявив кредитний аналітик S&P Тревор Куллінан.

Варто нагадати, що місяць тому агентство Moody's понизило рейтинг Ірландії на один ступінь з Аа1 до Аа2 із стабільним прогнозом.

Стабільний прогноз по рейтингу означає, що аналітики агентства не розглядають вірогідність подальшого зниження рейтингу в майбутньому.

Ірландія була першою серед країн Євросоюзу, що відчула на собі вплив рецесії. Вийти з неї країні вдалося лише в першому кварталі цього року. Економіка Ірландії постраждала особливо сильно, тому що надмірне кредитування спричинило за собою будівельний бум, який раптово закінчився в кінці 2008 року.

Вимушений рятувати банківську систему, уряд Ірландії наростив держборг з 25% ВВП до 64% ВВП до кінця минулого року. Заходи по рекапіталізації банків оцінюються вже в 25 млрд євро, і при цьому можуть бути потрібні додаткові засоби.

© 2022 - Економічні новини
   
| Середа, 17. Серпня 2022 || Економічні новини |