Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

ЮАР проситься в БРІК

ЮАР проситься в БРІК

PDFДрукE-mail

Президент Південної Африки Джейкоб ЗумаПрезидент Південної Африки Джейкоб Зума розповів, що обговорював можливість вступу ЮАР в БРІК з лідерами країн-членів союзу, повідомляє China Daily.

За даними видання, пропозиція Зуми розглядається, рішення буде ухвалено найближчим часом.

Члени БРІК - крупні країни, що найбільш швидко розвиваються. Вигідне положення їм забезпечує наявність крупних запасів важливих для світової економіки ресурсів. Раніше, під час візиту президента ЮАР до Москви, президент Росії Дмитро Мєдвєдєв заявляв про можливість співпраці і взаємодії з ЮАР по лінії БРІК при обліку позицій інших країн-членів.

За словами Мєдвєдєва, Росія "бачить в ЮАР дуже цінного партнера" і вважає, що участь цієї країни в питаннях, які обговорюються у форматі БРІК було б дуже продуктивним, оскільки БРІК є новим виглядом кооперації економік, що швидко розвиваються, до яких належить і економіка ЮАР.

ЮАР поки не можна поставити в один ряд з країнами БРІК. Так, за даними Всесвітнього банку, ВВП Індії (найбільш маленький з країн БРІК) у 2008 році склав 1,2 трлн доларів, що перевищує ВВП ЮАР більш ніж в 4 рази. Населення ЮАР, за зразковими оцінками, втричі менше, ніж в Росії, найбільш малонаселеній серед країн БРІК.

В той же час разом з країнами БРІК ЮАР стала одним з основних представників emerging markets в ході саміту по зміні клімату, що проходив в Копенгагені в грудні 2009 року. За словами експертів, Бразилія, Індія, Китай і ЮАР виступили заразом, потребуючи більшої кількості квот на вуглеводневі викиди.

Як відомо, ЮАР - найрозвиненіша на Африканському континенті і одночасно єдина країна, яку не відносять до "третього світу". ВВП за 2008 рік склав 491 млрд доларів (26-е місце в світі).

Країна володіє величезним запасом природних ресурсів. Широко розвинені телекомунікації, електроенергетика, фінансова сфера. Основні статті імпорту: нафта, продовольство, хімічні товари; експорту: алмази, золото, платина, машини, автомобілі, устаткування. Імпорт (91 млрд доларів в 2008 році) перевищує експорт (86 млрд).

У рейтингу країн по зручності ведення бізнесу журналу Forbes ЮАР займає 39 місце.

© 2022 - Економічні новини
   
| Четвер, 11. Серпня 2022 || Економічні новини |