Важливо  

Читайте також  У новому числі газети ПОСТУП

Перша сторінка   ·  Казус Аграмунта  Погляд   ·  Українсько-польська війна пам'ятників: новий виток  Поступ у Львові   ·  Львівське сміття: I'll be back    ·  У Львові затримано понад 30 учасників масової бійки (ФОТО)  Поступ з краю   ·  Мільярди Януковича: українська влада отримала нову тему для піару  Поступ у світі   ·  КНДР пригрозила знищити атомну підводний човен ВМС США з ракетами Tomahawk  Тема Поступу   ·  Одеса: новий епіцентр антиукраїнських процесів?  Точка зору   ·  Українська весна. Як довгі травневі вихідні допомагають об'єднанню нації  Економіка у Поступі   ·  А у нас в трубі газ: чи зможе Україна відмовитися від імпорту палива  Калейдоскоп Поступу   ·  Розкрито походження свійських коней  Спорт-Поступ   ·  Кличко програв британцю Джошуа в бою за титул чемпіона світу  Пост-Factum   ·  Огрядний небіжчик викликав пожежу в американському крематорії 

Основні поняття економіки  

Мінськ здатний зруйнувати Митний союз

Мінськ здатний зруйнувати Митний союз

PDFДрукE-mail

На роль могильника претендує Мінськ, який може ініціювати розвал не тільки МС, але і Союзної держави.Існування Митного союзу Росії, Білорусії і Казахстану може опинитися гранично коротким. На роль могильника претендує Мінськ, який може ініціювати розвал не тільки МС, але і Союзної держави.

"Незалежна газета" приводить думки експертів, учасників міжнародної конференції на тему: "Кінець союзу, початок прагматичного партнерства?" про наслідки інформаційної війни між Москвою і Мінськом для Союзної держави Росії і Білорусії, а також Митного союзу Росії, Білорусії і Казахстану. Керівник аналітичних проектів білоруської інформаційної компанії БЕЛАПАН Олександр Класковський вважає, що ініціатором розвалу Митного союзу виступить президент Білорусії Олександр Лукашенко. За його словами, Білорусія і без того вступала в цей союз згнітивши серце, в розрахунку, що перехідний період швидко закінчиться і вона продовжить одержувати за низькими цінами російські енергоносії.

Проте в ситуації, що склалася, білоруський лідер, що фактично вже почав передвиборну кампанію, цілком може ухвалити рішення як мінімум про бойкот процесів економічної інтеграції в рамках Митного союзу.

Зокрема, з січня майбутнього року Білорусії належить підвищити мита на ввезення на свою територію вживаних іномарок. Ціни на машини виростуть на декілька тисяч євро, що торкнеться інтересів тисяч білоруських сімей в рік президентських виборів, коли йде боротьба за голоси виборців.

Російський політик Володимир Рижков привів гнітючу статистику - з грудня 1991 року, коли була підписана Угода про створення СНД, Москва і Мінськ уклали більше 40 угод і договорів, що стосуються створення Союзної держави. І жоден з них не працює.

Проте Лукашенко уміє знаходити альтернативу. Зокрема, за рахунок диверсифікації постачань нафтопродуктів. Російській нафті він знайшов заміну у Венесуелі, а як вірогідний маршрут постачань вуглеводневої сировини серйозно розглядається Литва.

Нагадав Рижков і про китайську присутність  в економіці Білорусії. Пекін не так давно виручив Лукашенко кредитом в 1 млрд доларів, а зараз створює виробництва - складальні, текстильні і т.п. - на білоруській території. Тим часом на порядку денному приватизація білоруських підприємств. Москва виявляє підвищену цікавість до цих активів, проте Росії може скласти конкуренцію Китай.

© 2019 - Економічні новини
   
| Віторок, 22. Січня 2019 || Економічні новини |