Важливо  

Читайте також  У новому числі газети ПОСТУП

Перша сторінка   ·  Казус Аграмунта  Погляд   ·  Українсько-польська війна пам'ятників: новий виток  Поступ у Львові   ·  Львівське сміття: I'll be back    ·  У Львові затримано понад 30 учасників масової бійки (ФОТО)  Поступ з краю   ·  Мільярди Януковича: українська влада отримала нову тему для піару  Поступ у світі   ·  КНДР пригрозила знищити атомну підводний човен ВМС США з ракетами Tomahawk  Тема Поступу   ·  Одеса: новий епіцентр антиукраїнських процесів?  Точка зору   ·  Українська весна. Як довгі травневі вихідні допомагають об'єднанню нації  Економіка у Поступі   ·  А у нас в трубі газ: чи зможе Україна відмовитися від імпорту палива  Калейдоскоп Поступу   ·  Розкрито походження свійських коней  Спорт-Поступ   ·  Кличко програв британцю Джошуа в бою за титул чемпіона світу  Пост-Factum   ·  Огрядний небіжчик викликав пожежу в американському крематорії 
накрутка подписчиков инстаграм, ok | визитки разработка логотипа

Основні поняття економіки  

Валютні війни

Валютні війни

PDFДрукE-mail

Валютні війниТермін «валютні війни» з деяких пір широко вживається для позначення феномена, який економісти називають конкурентною девальвацією національних валют – коли країни навмисно девальвують валюти заради отримання конкурентної переваги у сфері експорту. Проте ослаблення однієї валюти означає одночасне зміцнення іншої. Цей процес набуває спіралеподібного характеру, але зрештою у виграші не опиняється ніхто. У крайніх випадках «валютні війни» можуть вести до протекціонізму і введення контролю над капіталом, коли країни починають вдаватися до інших способів захисту своїх експортних секторів. Як правило, це надає негативну дію на стан світової торгівлі і економіки, а також може привести до розвалу міжнародної монетарної системи (що підтверджують історичні приклади відміни золотого стандарту в 1930-х рр. і Бреттон-Вудської валютної системи в 1970-х рр., коли США девальвували долар  і відмовилися від його конвертованості в золото).

З моменту фінансової кризи 2007–2009 рр. центробанки провідних країн дотримуються вкрай ліберальної монетарної політики, що включає нульові ставки по основних операціях і кількісне пом'якшення, іншими словами, запуск друкарського верстата. Недивно, що в періоди, коли на фінансових ринках починається хвиля втечі в якість, дана політика веде до ослаблення валют, а такі валюти, як швейцарський франк, японська ієна і долар США стають об'єктом припливу капіталу як інструменти хеджування ризиків. Звичайно, коли тенденція до відходу від ризику сходить нанівець, і інвестори починають з більшою упевненістю оцінювати свої перспективи на фінансових ринках, цей приплив капіталу теж уривається, а захисні валюти слабшають – саме таку ситуацію ми спостерігаємо в даний час.

Монетарна політика США потрапила під вогонь критики з боку політиків багатьох країн, що розвиваються, особливо азіатських, де ФРС кількісне пом'якшення, що проводиться, привело до ослаблення долара. Це, у свою чергу, сприяє зміцненню азіатських валют і, отже, утрудняє проведення грошово-кредитної політики в цих країнах. Що робити політикам в цій ситуації – знижувати процентні ставки для ослаблення національної валюти або це просто погіршить інфляційні очікування? Низка країн, такі як Бразилія і Південна Корея, вже вдавалися до «м'яких» заходів контролю за рухом капіталу і обмеженням обороту іноземної валюти з метою запобігання зміцненню національної.

© 2019 - Економічні новини
   
| Четвер, 24. Січня 2019 || Економічні новини |