Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Російські нафтовики дочекалися: нафта знову коштуватиме сотню доларів за баррель

Російські нафтовики дочекалися: нафта знову коштуватиме сотню доларів за баррель

PDFДрукE-mail

Зростання економіки Китаю та інших країн, що розвиваються, продовжується, приведе до зростання цін на нафту до 100 доларів за баррельУ "Лукойлі" розповіли, що щомісячно коректують плани, виходячи з вартості сировини. У сценарій вересня компанія заклала 80 доларів за баррель.

Зростання економіки Китаю та інших країн, що розвиваються, продовжується, приведе до зростання цін на нафту до 100 доларів за баррель наступного року, прогнозує керівник відділу аналізу сировинних ринків Morgan Stanley Хусейн Аллідіна.

У поточному проекті федерального бюджету на 2011 рік закладена ціна нафти 75 доларів за баррель. Якщо прогноз зарубіжних експертів збудеться, російський бюджет як подарунок від кон'юнктури ринку, що змінилася, одержить 1,3 трлн рублів, пише РБК daily. Якщо не буде додаткової індексації витрат, це дозволить удвічі скоротити дефіцит держбюджету.

Втім, російські експерти не розділяють оптимізму зарубіжних колег. Відновлення світової економіки закінчилося. Тому істотного зростання попиту на енергоносії не буде ні в Європі і США, ні в Китаї, вважає директор Інституту економіки природних монополій Сергій Репетюк. Як наслідок, досягнення 100 доларів за баррель наступного року маловірогідно.

Нафтові компанії також не переживають особливої радості з приводу цін, що ростуть, на "чорне золото". У "Лукойлі" розповіли, що щомісячно коректують плани, виходячи з вартості сировини. У сценарій вересня компанія заклала 80 доларів за баррель.

Нафтовики приводять декілька причин, по яких віддають перевагу стабільним 80 доларам над прогнозованими 100 доларами. В першу чергу зростання нафтових котирувань спричинить за собою збільшення вартості робіт постачальників і підрядчиків, а значить, істотно збільшить витрати самих нафтовиків.

Крім того, споживачі негативно відносяться до високих цін на енергоносії і прагнуть знайти альтернативу дорогій сировині. І нарешті, нафтові компанії не хочуть позбавлятися податкових привілеїв, які одержали останнім часом від держави.

 

© 2022 - Економічні новини
   
| Середа, 17. Серпня 2022 || Економічні новини |