Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

"Газпром" не виключає будівництва газопроводу-відведення для постачань якутського газу до Китаю

"Газпром" не виключає будівництва газопроводу-відведення для постачань якутського газу до Китаю

PDFДрукE-mail

"Газпром" не виключає будівництва газопроводу-відведення для постачань якутського газу до Китаю"Газпром" не виключає будівництва газопроводу-відведення від газопроводу "Якутія - Хабаровськ - Владивосток" для постачань газу до Китаю, повідомило управління інформації холдингу.

Рада директорів "Газпрому" у вівторок обговорила організацію трубопровідних постачань природного газу до Китаю і інших країн АТР.

"Розвиток постачань СПГ з району Владивостока не виключає можливості будівництва газопроводу-відведення до Китаю для постачань якутського газу від перспективного магістрального газопроводу "Якутія - Хабаровськ - Владивосток". В ході останнього раунду переговорів сторони домовилися приступити до обговорення можливості постачань трубопровідного газу по "східному" маршруту при збереженні пріоритету СПГ", - мовиться в повідомленні.

В даний час з Китаєм обговорюються постачання газу з Росії в об'ємі 68 мільярдів кубометрів газу, з Південною Кореєю — 10 мільярдів кубометрів, ведуться переговори з Японією. При цьому в країни АТР вже експортується СПГ з Сахаліну.

"Газпром" знову відзначає, що в результаті створення нового центру по експорту російського газу в рамках реалізації Східної газової програми об'єм постачань газу з Росії в країни АТР може порівнятися з розміром експорту російського газу до Європи або навіть перевищити його.

Правлінню холдингу доручено продовжити роботу по вказаному напряму.

Росія і Китай підписали документ, що юридично зобов'язує, за основними умовами постачань газу у вересні 2010 року. Договір за умовами постачання газу з РФ передбачає західний і східний варіанти: перший припускає використання ресурсної бази Західного Сибіру, другий - Східного Сибіру, Далекого Сходу і шельфу Сахаліну.

Передбачалося, що об'єм постачань по двох трубопровідних коридорах складе 68 мільярдів кубометрів газу в рік, зокрема 30 мільярдів кубометрів - по західному маршруту.

Проте глава холдингу Олексій Міллер раніше заявляв, що пріоритетом для постачань по східному маршруту для "Газпрому" є СПГ. А в кінці червня минулого року він говорив, що російський газовий холдинг вже абсолютно готовий до початку будівництва газопроводу до Китаю.

В кінці січня 2012 року Міллер відзначав, що в постачаннях газу до Китаю по західному маршруту залишилося тільки цінове питання.

© 2022 - Економічні новини
   
| Четвер, 11. Серпня 2022 || Економічні новини |