Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Ірак може збільшити експорт нафти у вересні до 2,6 млн. баррелів в добу

Ірак може збільшити експорт нафти у вересні до 2,6 млн. баррелів в добу

PDFДрукE-mail

Ірак може збільшити експорт нафти у вересні до 2,6 млн. баррелів в добуІрак розраховує, що експорт нафти за підсумками вересня поточного року перевищить показник в 2,6 мільйонів баррелів в добу, що може стати найвищим показником за 20 років, повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на заяву міністра нафти країни Абдула Каріма Луаїбі (Abdul Kareem Luaiby).

За підсумками серпня поточного року Ірак експортував близько 2,565 мільйонів баррелів в день і близько 2,515 мільйонів баррелів в липні.

За словами міністра, загальний об'єм видобутку нафти в країні за підсумками вересня очікується на рівні 3,3 мільйонів баррелів.

У повідомленні наголошується, що країна чекає зростання експорту через відновлення постачань нафти Багдаду з Курдистану. Курдистан 1 квітня перестав поставляти "чорне золото" на південь через десятимісячну затримку платежів від центральних властей країни. Власті регіону тоді заявили, що за станом на середину березня Багдад заборговував близько 1,5 мільярдів доларів. Постачання були відновлені в серпні.

Курдистан, що входить до складу Іраку має статус широкої автономії. Курдистан не згоден з Багдадом по цілому ряду питань, включаючи розподіл прибутку. Центральні власті відмовилися визнати десятки контрактів, раніше укладених регіоном з міжнародними енергетичними фірмами, заявляючи, що питання експорту нафти і газу Іраку розв'язуються виключно на рівні центру.

© 2023 - Економічні новини
   
| Субота, 04. Лютого 2023 || Економічні новини |