Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Внески в банки Греції ростуть четвертий місяць підряд

Внески в банки Греції ростуть четвертий місяць підряд

PDFДрукE-mail

Прапор ГреціїВнески грецьких громадян і фірм в банках країни за грудень 2012 року виросли на 3,5%, або на 5,47 мільярдів євро, - це найбільше місячне зростання внесків за останні п'ять років, повідомляє Національний банк Греції.

Депозити ростуть четвертий місяць підряд. З червня минулого року, коли пройшли позачергові парламентські вибори, в національну банківську систему повернулися 10,7 мільярдів євро.

За даними Нацбанку, в грудні 2012 року на депозитах громадян і фірм було 161,358 мільярдів євро, тоді як в червні - 150,587 мільярдів євро, а в листопаді - 155,889 мільярдів євро.

Таким чином, банки відновлюють ліквідність, велика частина якої була втрачена в другому кварталі минулого року через політичну невизначеність і зростання ризику банкрутств. Через нездатність політиків сформувати уряд, в першому півріччі 2012 року з рахунків були зняті більше 18 мільярдів євро. Протягом 6,5 місяців банкам вдалося відновити 60% втрат.

Повернення заощаджень у вітчизняну банківську систему стимулювали стабілізація політичного клімату в країні і високі процентні ставки по термінових депозитах, які перевищують 4,50% по річних внесках. Вкладники поспішають скористатися цими пропозиціями, чекаючи подальшого поліпшення ситуації на ринку і зниження ставок по внесках.

© 2023 - Економічні новини
   
| Субота, 04. Лютого 2023 || Економічні новини |