Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Грецький Alpha Bank - єдиний претендент на покупку "дочки" французького Credit Agricole

Грецький Alpha Bank - єдиний претендент на покупку "дочки" французького Credit Agricole

PDFДрукE-mail

Грецький Alpha Bank - єдиний претендент на покупку "дочки" французького Credit AgricoleДругий за величиною банк Греції Alpha Bank залишився єдиним претендентом на покупку грецької "дочки" французького банку Credit Agricole - банку Emporiki, повідомив французький холдинг в заяві у понеділок.

Раніше на покупку Emporiki претендували також найбільший в Греції National Bank of Greece і третій по величині Eurobank.

Планована дата завершення операції з продажу Emporiki - до 31 грудня 2012 року, мовиться в повідомленні банку. Сума операції не називається. Передбачається, що перед продажею Credit Agricole завершить рекапіталізацію "дочки", яка досягатиме 2,85 мільярдів євро, і купить додатково облігації Alpha Bank на 150 мільйонів євро. Французький банк вважає, що його власні позиції покращають в 2013 році після продажу Emporiki, оскільки грецькі зобов'язання створювали ризик для банку.

"Покупка Emporiki - важливий крок для реструктуризації грецької банківської системи, оскільки об'єднаний холдинг одержить формально 19% ринку в Греції за об'ємом депозитів і 25% по виданих кредитах і гратиме лідируючу роль на іпотечному ринку і ринку кредитування бізнесу. Загальні активи складатимуть 78 мільярдів євро за станом на 31 березня 2012", - повідомив, у свою чергу, Alpha Bank.

Французька банківська група купила грецький банк Emporiki шість років тому і з тих пір витратила більше 5 мільярдів євро на те, щоб одержати повний контроль над кредитною установою і підвищити його капітал. Кредити, видані Emporiki, досягають 23 мільярдів євро і перевищують активи банку.

Раніше Credit Agricole вже перевела на власний баланс "дочки" Emporiki в Албанії, Болгарії і Румунії, щоб заспокоїти вкладників в цих країнах, які виводили депозити із страху, що вони опиняться під загрозою через кризу в Греції. Крім того, французька група скоротила фондування грецького підрозділу з 11,4 мільярдів євро в 2011 році до 4,6 мільярдів євро в 2012 році.

Питання про продаж банку, крім французького власника, вирішуватиме також ЦБ Греції і Грецький фонд фінансової стабільності - спеціальна установа, яка проводить рекапіталізацію грецьких банків за рахунок кредитів ЄС.

© 2023 - Економічні новини
   
| Субота, 04. Лютого 2023 || Економічні новини |