Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Головні відмінності нової 100-доларової банкноти від старої

Головні відмінності нової 100-доларової банкноти від старої

PDFДрукE-mail

8 жовтня 2013 року ФРС США вів у обіг нову 100-доларову купюру. На такий крок уряд країни був вимушений піти із-за постійних підробок найпопулярнішою банкноти світової валюти. Відомо, що в світі 0,1% купюр із зображенням Франкліна є підробкою.

new-100-dollar-bill
Звісно це впливає як на економіку, так і на простих громадян. Адже понад 70% загальносвітового обороту грошової маси американської валюти становить саме купюра номіналом у 100 доларів.

Для захисту власної валюти уряд США пішов на поліпшення та інновації у зовнішньому вигляді. «Тепер одного тільки погляду достатньо, щоб зрозуміти, що купюра справжня. Потрібно лише знати, куди дивитися», - сказав директор відділу банкнот ради керуючих Федеральної резервної системи.

100-доларова банкнота старого зразка

100-доларова банкнота старого зразка

Зовнішній вигляд сіро-зелених «стольников» не змінювався близько 60 років. Але ці вимушені заходи, і купюра буде вводитися поступово, ніякої необхідності вилучати існуючі банкноти з обігу, немає. Правда вартість випуску однієї такої папірці підвищилася з 11 до 14 центів, але зате тепер підробити її буде практично неможливо.

Ми вирішили всім читачам дати можливість побачити нову банкноту і зрозуміти її основні відмінності від попередньої. І нехай таких купюр у вас в гаманці буде якомога більше!

1. Від попереднього варіанту залишилося зображення Франкліна, водяний знак, захисна стрічка і змінює колір число «100». Але ось кольору тепер дещо інші. Звичні зелені долари стають більш цікавими. Тепер у купюрі будуть переважати синій, помаранчевий і сірий кольори.

100_d1

100 доларів нового зразка

2. Захисна нитка на нових купюрах світиться рожевим світлом при просвічуванні ультрафіолетом. Її створювали з допомогою новітніх пристроїв мікродруку, використовували 650 тисяч лінз. А на старій банкноті захисна стрічка світиться червоним і на ній надруковані “USA 100”.

USA_100_Dollar_Bill_Series2009_Obverse
3. Найяскравіша відмінність на новій купюрі - це зображення на захисної нитки, яку буде переміщатися вгору-вниз при русі в сторони, і вліво-вправо при русі вгору-вниз.

1378139675_kupyura
4. На тлі чорнильниці мідного близько Франкліна нанесено голографічне зображення дзвоника, який змінює колір з мідного на зелений. При русі банкноти виникає відчуття появи-зникнення елемента. А сама чорнильниця при попаданні ультрафіолетових променів стає яскраво-рожевою.

© 2023 - Економічні новини
   
| Субота, 04. Лютого 2023 || Економічні новини |