Важливо  

Читайте також  Рекламні матеріали  

Основні поняття економіки  

Долар дешевшає до євро на позитивних даних із США

Долар дешевшає до євро на позитивних даних із США

PDFДрукE-mail

Символ долара в збільшувальному скліКурс долара до євро знижується в ході торгів п'ятниці на тлі зменшення попиту на надійні активи після серії сильних макроекономічних даних із США, свідчать дані торгів.
До 19.55 мск курс американської валюти опустився до 1,3653 долара за євро з 1,3578 долара на попередньому закритті. Разом з тим курс долара до ієни підвищився до 92,34 ієни за долар з 91,72 ієни до кінця минулих торгів. До корзини шести валют країн - основних торгових партнерів США долар подешевшав на 0,1% - до 79,13 пункту.

Аналітична компанія ISM обнародувала статистику по діловій активності в промисловому секторі економіки США - відповідний індекс в січні підвищився на 2,9 процентного пункту - до 53,1% з 50,2% в грудні. Аналітики чекали зростання індексу лише до 50,6%.

"Споживчий попит і інвестиції в бізнес росли в кінці минулого року, і це привело до зростання активності у виробництві", - вважає економіст TD Securities Мілан Малрейн (Millan Mulraine), що цитується Bloomberg.

Індекс споживчих настроїв, що відображає ступінь довіри домогосподарств до економіки США, в січні, за остаточною оцінкою, підвищився до 73,8 пункту з 72,9 пункту в грудні минулого року. Експертами передбачалося зростання індексу лише до 71,5 пункту.

Зменшення попиту на надійні активи пов'язане також із статданними з Китаю. У п'ятницю банк HSBC повідомив остаточні дані по індексу ділової активності в оброблювальній промисловості Китаю: індикатор виріс в січні до 52,3 пункту з 51,5 пункту в грудні, хоча очікувалося зростання лише до 52 пунктів.

Крім того, інвестори звернули увагу на заяви глави Федерального резервного банку Сент-Луїса Джеймса Булларда (James Bullard). В інтерв'ю Bloomberg TV він відзначив, що чекає поступового скорочення безробіття в США у 2013 році, а економічна невизначеність, що мала місце минулого року, стала значно менше.

© 2023 - Економічні новини
   
| Субота, 04. Лютого 2023 || Економічні новини |